Krátce o nás

Olomoucká krajská organizace ČUS je pobočným spolkem České unie sportu, z. s. (ČUS) a její působnost je v Olomouckém kraji. Krajská organizace ČUS Olomouckého kraje (dále OLKO ČUS) vznikla z podnětu tehdy ještě Českého svazu tělesné výchovy – ČSTV a to dne 4. června 2001 na ustavující Valné hromadě, v té době ještě pod názvem Olomoucké krajské sdružení ČSTV. ČSTV tak reagoval na změny v územním uspořádání České republiky. V roce 2013 po legislativní úpravě stanov ČSTV a přejmenování organizace, došlo k přejmenování na současný název – Olomoucká krajská organizace ČUS. V současné době OLKO ČUS Kraje sdružuje více jak 58 tis. sportovců, což je téměř 10 % všeho obyvatelstva Olomouckého kraje.

Účelem krajské organizace ČUS je vykonávat správu záležitostí České unie sportu na území Olomouckého kraje, plnit servisní funkci a poskytovat služby především svým členům, vytvářet servisní centra sportu v okresech, vyhlašovat programy na podporu sportu atd. Při své činnosti se řídí příslušnou částí Stanov České unie sportu.

Máme dvacetileté zkušenosti s činností sportovních spolků, umíme poradit jak zřídit sportovní klub jako spolek podle Zákona 89/2012Sb., jak založit potřebné dokumenty pro jeho fungování a řízení, poradíme jak pracovat s Informačním systémem ČUS, jak založit účetnictví klubu a mnoho dalšího. Když něco nevíme, tak víme, kde se zeptat!

POHLÉDNĚTE SI VIDEO ZDE